Exkurze Sběrný dvůr Ekoltes a Čistírna odpadních vod

23. 06. 2023     sekce: Akce školy     autor: Olga Zicháčková     tisk: tisk článku

Ve sběrném dvoře Ekoltes se žáci seznámili s možnostmi třídění odpadů a jejich zpracováním. Dozvěděli se o části sběrného dvoru nazvaném Jelení kopec, kde se dále zpracovává bioodpad na kompost. Součásti sběrného dvoru je Re-use centrum. Lidé sem mohou nosit věci do domácnosti (např. skleničky, knihy, kola, lyže, dětské autosedačky, apod.), které již nepotřebují. Za symbolickou cenu si je mohou zájemci z řad občanů koupit.

V Čistírně odpadních vod byli žáci seznámeni s technologickým postupem čistění odpadních vod. Zajímavostí bylo využití bioplynu (který vzniká při procesu čistění) pro vytápění prostor čistírny.